A videó több szoftveres és hardveres sebezhetőséget tárgyal, amelyek az ASUS különböző termékeit és szolgáltatásait érintik. Kiemelten szóba kerülnek a DriverHub, az Armory Crate, a MyASUS alkalmazás, valamint a routerekben felfedezett kritikus sérülékenységek.
A beszámolóban hangsúlyos szerepet kap, hogy a hibák ugyan részben már javításra kerültek, de számos kérdést vetnek fel az ASUS biztonsági gyakorlatával kapcsolatban. Megismerhetjük, hogyan tudtak a kutatók egyes szolgáltatásokba akár adminisztrátori jogosultsággal is belépni, hogyan voltak képesek kikerülni egyes szoftveres ellenőrzéseket, és milyen kihívásokkal találkozott a biztonsági közösség a sérülékenységek bejelentése során.
Egy másik jelentős témakör az ASUS routereinek aktív kihasználása, ahol egyes támadók több támadási módszert is kombinálnak, így akár botnet hálózatokat is képezhetnek. Ezzel párhuzamosan felmerül, hogy a felhasználók mennyire nincsenek tisztában az ilyen firmware- vagy szoftveres veszélyekkel, illetve hogy az ASUS vállalati kultúrája hogyan járul hozzá a problémák fennmaradásához.
Felteszi a kérdést, hogy egy ilyen méretű tech vállalat miként hagyhat figyelmen kívül évek óta jelzett aggályokat, főként olyan szoftverek esetében, amelyeket a felhasználók gyakran akaratuk ellenére kénytelenek használni. Elgondolkodtató, hogy a „bloatware” és a mélyebben a rendszerbe épülő segédprogramok hosszabb távon milyen rendszerszintű kockázatokat hordozhatnak magukban.