A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 11 perc

Arbitrum BoLD: a felhasználói pénzek védelme az új vitakezelési protokoll segítségével

Bemutatjuk, hogyan védi meg az Arbitrum a felhasználók pénzét a legújabb BoLD protokoll frissítéssel, miközben a rendszer nyitottságát és decentralizációját is növeli.

Az Ethereumhoz hasonló első rétegű blokkláncok az ökoszisztéma hardvereként szolgálnak, biztosítva a biztonságot és az alapvető infrastruktúrát. Az Arbitrum, mint második rétegű lánc, ezzel szemben egy gyorsabb, skálázhatóbb, decentralizáltabb megoldást kínál, ahol a költések és tranzakciók kezelése hatékonyabban történik.

Napjaink blokklánc-hálózatait különféle támadások fenyegetik, amelyek megzavarhatják a biztonságos működést. Érdekes kérdéseket vet fel például, hogy miként lehet a hálózatot nyitottabbá tenni a közösség számára anélkül, hogy ezzel a támadások lehetőségét is növelnénk.

Az Arbitrum eljárásával, a Bounded Liquidity Delay (BoLD) protokollal ismerkedhetünk meg, amely a vitás tranzakciók kezelését és a csalás bizonyításának struktúráját új alapokra helyezi. Milyen mechanizmusok biztosítják azt, hogy bárki vitathatja a tranzakciókat, de a rendszer mégsem lesz támadható spam-mel vagy túlterheléssel?

A videó részletesen bemutatja, kik azok a szereplők – validátorok, javaslattevők, kihívók –, akik a hálózat biztonságáért és érvényességéért felelnek, valamint betekintést enged a kihívásos folyamatok szakaszaiba is. Felmerül, hogy milyen új gazdasági ösztönzőkkel, közös biztosíték-rendszerrel lehet fenntartani a rendszer tisztaságát még tömeges kihívások vagy kifinomult támadási formák mellett is.

Az ismeretterjesztő animáció kitér arra is, hogyan igyekszik az új rendszer védeni a felhasználók pénzét különféle tipikus támadási formákkal, például erőforrás-kimerítés vagy késleltető támadások ellen, és milyen szerepet kapnak az egyidejű viták párhuzamos rendezésében az új protokoll megoldásai.