A
A

UMA hamarosan bemutatkozik

  • Angol
  • Magyar
  • 33 perc

Arany és ezüst: az új pénzügyi stratégia formálódása a világban

A központi bankok és szuverén vagyonalapok felhalmozási hulláma mellett az arany és az ezüst stratégiai szerepe is átalakulóban van a globális gazdaságban. Az interjúban Florian Grummes elemzi a piaci trendeket és azok lehetséges tíz- és öt éves árfolyamcéljait.

Az arany és az ezüst piacának jelenlegi alakulása került a fókuszba Florian Grummes vendégszereplésével, ahol a monetáris trendek, a nemzeti vagyonalapok vásárlásai és a központi bankok aranyfelhalmozása is szóba kerül. Megvizsgálásra kerül, mit jelenthet az, hogy egyes országok, mint például Azerbajdzsán, rekordmennyiségű aranyat vásárolnak, és hogyan változtathatja meg ez a globális pénzügyi rendszert.

Kiemelt téma a Kína és az Egyesült Államok között formálódó kereskedelmi megállapodás kilátásai, az ebből fakadó tőkepiaci átrendeződések, valamint az, hogy a kínai jüan és az arany szerepe hogyan kerülhet előtérbe az alternatív fizetési rendszerek kialakulásánál. Felmerül az is, hogy Kína stratégiája a fizikai aranyra támaszkodva újrarajzolhatja a globális hatalmi viszonyokat.

Az interjú során kitérnek arra, hogy az utóbbi időben a fizikai arany- és ezüstkereskedelem mellett milyen szerepet tölthetnek be a bányavállalatok, illetve milyen kihívásokat és lehetőségeket rejt magában a nagy volatilitású árfolyamkörnyezet. Az elhangzottakból kirajzolódik, hogy az arany és az ezüst ára hosszú távon is emelkedő pályán mozoghat, miközben a kereslet és a kínálat globális tényezői egyre jelentősebb súlyt kapnak.

Izgalmas kérdések kerülnek napirendre: vajon mennyiben lesz tartós a jelenlegi arany- és ezüstár emelkedés, hogyan hatnak az amerikai költségvetési deficit és a vámintézkedések a nemesfémek keresletére, illetve a bányászat és az ellátási láncok mennyire képesek lépést tartani a növekvő igényekkel?