Ebben a beszélgetésben Kevin Muir makropiaci elemző vendégeskedik, hogy megvitassák az amerikai gazdaság jelenlegi fiskális helyzetét, valamint annak hatásait a pénzpiacokra és a tőkepiaci szereplőkre.
Felmerül a kérdés, hogy a hagyományos makrogazdasági elemzési keretrendszerek mennyire elavultak a költségvetési politika előtérbe kerülésével, és hogyan változott a modern monetáris és fiskális kapcsolatok megértése az elmúlt évtizedekben. Szó esik a monetáris és fiskális stimulus dilemmájáról, valamint arról is, hogyan fordította meg a COVID-válság, majd az azt követő kormányzati kiadások az elemzők előzetes feltételezéseit.
Részletekbe menően elemzik, hogy az Egyesült Államok miért fut a világ nagy gazdaságaihoz képest rekordmagas költségvetési hiánnyal, és hogy ez milyen következményekkel jár az infláció, az állampapírpiacok és a dollár árfolyama szempontjából. Felvetik, hogy akár egy Liz Truss-hoz hasonló piaci esemény elé is nézhet Amerika, ha a költségvetési politika és a tőkepiaci mozgások nem rendeződnek időben.
Vita tárgya, hogy miképpen alakulhat a továbbiakban az amerikai jegybanki politika, és milyen hatással lehet mindez a globális eszközallokációra, devizapiacokra és a nagy intézményi befektetők portfóliójára.