Az Amerikai Egyesült Államok évtizedek óta több mint 8 000 tonna arany birtoklását állítja, azonban hosszú idő óta senki sem látta ezt a vagyont a híres tárolókban, mint például a kentuckyi Fort Knox, a New York-i Federal Reserve vagy a US Mint trezorjai. A hivatalos számlák szerint az ilyen arany értékét könyv szerinti áron, unciánként mindössze 42,22 dolláron tartják nyilván, miközben a piaci árak jóval magasabbak, ezzel jelentős különbséget teremtve a valós és a hivatalosan nyilvántartott érték között.
A történelmi visszatekintés során felmerül a kérdés, hogyan lett az USA-nak ekkora aranykészlete. A nagy gazdasági világválság után Franklin Roosevelt elnök rendeletben kötelezte az amerikai polgárokat, hogy szolgáltassák be aranyérméiket és rudjaikat, amelyeket aztán Fort Knox új trezorjaiban helyeztek el. A második világháború idején további arany áramlott az országba, mivel sok ország itt helyezte biztonságba kincseit. Később azonban, a Bretton Woods-i megállapodás megszűnése után, az aranykészletek apadni kezdtek, megkérdőjelezve az USA-dollár aranyfedezetét.
Az elmúlt évtizedekben újabb találgatásokat, spekulációkat indított, hogy miért nincsenek valós, független auditok a készletekkel kapcsolatban. Felröppentek olyan elméletek, hogy a Fort Knoxban tárolt arany jelentős része eltűnt, netán más országok tulajdonában áll, vagy rosszabb esetben hamis aranyrudakat, például volfrámmal bevont tömböket tárolnak bennük. A múlt században néhány esetben részleges ellenőrzést tartottak, ám ezek sosem voltak teljes körűek és nem zárták le a kételyeket.
Napjainkban tovább növeli a gyanút, hogy a nagy bankok, például a JP Morgan és a HSBC rendszeresen szállítanak hatalmas aranymennyiségeket Londonból New Yorkba, amelynek okai mögött sokan sötét ügyeket, manipulációkat sejtetnek. Ezzel szemben pénzügyi szakértők inkább piaci arbitrázsstratégiáról beszélnek, de a nyilvánosság hiánya tovább táplálja a találgatásokat, vajon valóban ott van-e még a világ egyik legnagyobb aranykészlete az amerikai trezorok mélyén.