Az adás elején a műsorvezetők aktuális retro technológiai és videojátékos híreket vitatnak meg, például a Game Boyra írt „GBS Windows Operated System” bemutatását, amely a Windows 3.1 hangulatát idézi meg minijátékok formájában. Szó esik továbbá retro témájú tévésorozatokról is, mint például a Black Mirror új évadának játékipari utalásokat rejtő epizódja, illetve a YouTube 20. születésnapja is terítékre kerül, nosztalgiázva a platform korai időszakáról és klasszikus gamer csatornákról.
A podcast fő vendége American McGee, akivel többek között a ’90-es évek videojáték-fejlesztőinek kulisszatitkairól beszélgetnek. Olyan ikonikus címek létrejöttének történetei kerülnek elő, mint a Doom, a Quake vagy az Alice-sorozat. Megismerhetjük McGee gyerekkori első videojátékos élményeit a Magnavox Odyssey és a Timex Sinclair gépeken keresztül, hogyan sodródott az iparágba, és miként került az ID Software csapatába.
Színes sztorik elevenednek meg a legendás stúdió hétköznapjairól, a fejlesztőcsapat belső munkamódszereiről, a harc a technológiai újításokkal és a kollégákkal – például John Carmack Ferrari-járól vagy az ID-iroda deathmatch összecsapásairól. Külön téma az, milyen kreatív és személyes kihívásokat jelentett McGee számára a Quake és az Alice fejlesztése, és hogyan lépett túl a klasszikus FPS-eken egy sötétebb, történetközpontú világ felé.
Érdekes kérdéseket vetnek fel arról is, milyen elvárások és nyomás nehezedik egy fejlesztőcsapatra a sorozatos sikerek után, és miként vezethet egy hirtelen elbocsátás váratlan lehetőségekhez. A beszélgetés kitér arra is, hogyan születik meg egy eredeti, sötét hangulatú játékuniverzum (Alice), milyen a viszony a kiadók – például az EA – és a kreatív alkotók között, valamint arra is, hogy miként fonódik össze a zenei és játékfejlesztői világ (a Nine Inch Nails és Marilyn Manson kapcsolódásaival).
Az adás végén szóba kerülnek az iparági változások, a személyes motiváció, valamint a kreatív pálya elhagyása – különös tekintettel arra, McGee jelenleg miként inspirál másokat plüssfigurás brandjével és közösségi projektekkel Kínában.