Az alterált domináns akkordok világa sok zenész számára misztikus és bonyolult, mégis kulcsfontosságú, ha szeretnénk gazdagabb, változatosabb harmóniákat használni a szerzeményeinkben. Ebben az oktatóanyagban egyszerűen és fókuszáltan kerül bemutatásra, pontosan mik is az alterált domináns akkordok, hogyan épülnek fel, és miért érdemes megtanulni őket alkalmazni.
Két konkrét alterált domináns akkord kerül a középpontba, amelyek révén megismerkedhetünk az ötödik hang leharmonizálásával vagy felharmonizálásával. A példákban gitáron és zongorán mutatkoznak meg a különböző megszólalási lehetőségek, miközben praktikus útmutatást kapunk arra vonatkozóan, hogyan használhatjuk ezeket az akkordokat egy egyszerű G7 helyett vagy mellett, valamint hogyan lehet változatosabbá tenni a tradicionális 2-5-1-es jazz akkordmeneteket.
Izgalmas kérdésként merül fel, hogy milyen hatást érünk el az alterált akkordok beillesztésével, és hogyan alakíthatjuk finoman a dallamvezetést és a kromatikus mozgást. A videó betekintést enged abba is, hogy a kilencedik hang alterálásával tovább bővíthető a lehetséges akkordvariációk köre.
További érdekesség, hogy az alterált domináns akkordokat egyértelműen lehet jelölni, de zenekari helyzetben fontos előre egyeztetni, pontosan milyen változatot szeretnénk megszólaltatni, különben káoszhoz vezethet a különböző interpretáció. Az oktatóanyag végig arra ösztönöz, hogy kísérletezzünk bátran a variációkkal, és fedezzük fel a jazz harmóniák izgalmas világát.