Florida déli részén, az Everglades mocsaras vidékén egy új, hevesen vitatott migráns fogvatartó központ került reflektorfénybe, amelyet a Trump-adminisztráció Alligator Alcatraznak nevezett el. A komplexumot körülvevő veszélyes élővilág és elzárt elhelyezkedése már önmagában is aggodalmakat kelt, de a legnagyobb vita a fogvatartottak körülményei miatt bontakozott ki.
A létesítménybe belépő helyi törvényhozók és kongresszusi tagok elmondásuk szerint súlyos higiéniai gondokkal, túlzsúfolt ketrecekkel, szúnyog- és bogárinvázióval, valamint alapvető jogi szolgáltatások hiányával szembesültek. Többen felvetették a kérdést: hogyan kezelnének itt egy hurrikánt vagy más vészhelyzetet a nehezen megközelíthető telephelyen?
Az interjúk során párhuzamot vontak a második világháborús japán–amerikai internálótáborokkal, kiemelve, hogy akkor is rasszista indíttatásból, vádemelés nélkül zárták tömegeket táborokba. A beszélgetések atmoszféráját a személyes traumák öröksége, a közösségi fájdalmak és az igazságtalanság érzete hatja át. Az egész jelenséget mélyebb történelmi, etikai és politikai kérdések is kísérik, amelyek napjainkban is aktuálisak az amerikai társadalomban.