Janet városának környékén, az algériai Szahara szívében tárul elénk Afrika egyik legkülönlegesebb tája, a Tassili n’Ajjer Nemzeti Parkban. A résztvevők ötnapos sivatagi túrára indulnak, ahol minden éjszakát sátorban, a homokdűnék között töltenek, teljes elszigeteltségben a civilizációtól.
A táj változatossága lenyűgöző: óriási sziklaformációk, sárga és vörös homokdűnék, kiszáradt folyómedrek és meglepően sokféle növény színesíti a sivatagot – főként a szokatlanul nagy mennyiségű eső következtében. Az út során a résztvevők ősi sziklarajzokra bukkannak, amelyek több ezer éves állatokat, például zsiráfokat, elefántokat és orrszarvúkat ábrázolnak, utalva arra, hogy valaha gazdag állatvilág élt ezen a területen.
A túra során a mindennapi élet kihívásaival is szembesülnek: a fürdésre nincs lehetőség, a mosdó improvizált, és a környék lehetőséget ad a tűzrakásra, csillaglesre. Az út során érintik a líbiai határt, ahol szóba kerülnek az afrikai népek mesterséges földrajzi megosztottságának és a tuareg kultúrának a kérdései is.
Sokak szerint ez az egyik leghitelesebb sivatagi élmény a világon. Az elhangzó beszélgetésekben felmerül, vajon mivel foglalkoztak vagy miért rajzoltak az ősi emberek a kövekre, hogyan változott meg a táj az évezredek során, illetve hogyan éli túl és alkalmazkodik a modern látogató egy ilyen extrém környezethez?