A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 33 perc

A videojáték-történelem legnagyobb baklövései

Válogatás a videojáték-történelem legrosszabbul sikerült darabjai közül: a Club Drive-tól az Action 52-ig derül ki, mi tesz egy játékot nevetségesen rosszá.

Az összeállítás tíz olyan videojátékot mutat be a hetvenes évek végétől a kétezres évek elejéig, amelyek a játékostársadalom szerint a legrosszabbak közé tartoznak. Minden epizód különböző platformra kiadott játékokat vesz górcső alá, az Atari 2600-tól kezdve a Nintendo Wii-ig.

Megismerhetjük például, miként vált a Club Drive az Atari Jaguar egyik legismertebb kudarcává, összevetve a korabeli Need for Speeddel is. Szóba kerül a Bubsy 3D, ahol az alkotók nehezen boldogultak a harmadik dimenzió technológiai kihívásaival, és hamar összehasonlításra kerül a műfaj etalonjával, a Super Mario 64-gyel.

Visszatérő motívum a fejlesztők és kiadók felelőssége, amikor egyértelműen befejezetlen vagy rosszul működő játékok kerülnek piacra. Ilyen például a Far Cry Vengeance, amely a Wii-re jelent meg, és gyakorlatilag minden fronton elbukott, legyen szó irányíthatóságról vagy látványról.

Külön érdekesség az oktatási céllal készült Captain Novolin, ahol a szokatlan témaválasztás (cukorbetegség) és a gyenge játékmechanika együtt eredményeznek kiábrándító élményt. Hasonlóan problémásak a Philips CD-i-re készült Zelda-játékok, melyek Nintendo közreműködés nélkül születtek, és mindmáig kínos pontjai a legendás sorozatnak.

Az összeállításban felbukkannak továbbá multicart-botrányok, borzalmas FMV-szeletek, hibás technikai kivitelezések és félresikerült adaptációk; sőt, szóba kerül, hogy egyes játékok miért váltak legendásan rossz hírűvé. A válogatás minden cím esetén rámutat, mik azok a tervezési vagy technikai hibák, amelyek a játékot szinte játszhatatlanná tették.