A videó az úgynevezett tellurikus bolygók, vagyis a Merkúr, a Vénusz, a Föld és a Mars felszínével kapcsolatos NASA-felfedezéseket mutatja be. Részletesen elemzi mindegyik bolygó fizikai tulajdonságait és egyedi geológiai jellemzőit.
A Merkúr kapcsán szó esik arról, miért maradt a bolygó kevéssé kutatott, majd olyan izgalmas témákat jár körül, mint a felszíni színek, a kráterek, a hőmérsékleti szélsőségek, a vékony exoszféra és a magyarázatra váró felszíni formációk. Bemutatja a Messenger küldetés nehézségeit és jelentőségét, illetve hogy milyen korábban ismeretlen anyagokat és geológiai folyamatokat fedeztek fel a bolygón, például a volatilis anyagok előfordulását, koncentrálódását és a felszíni jég jelenlétét.
A Vénusz felszínének boncolásakor a videó a sűrű, kén-dioxidban gazdag légkörről, az elérhetetlen hőmérsékletekről, a vulkanikus síkságokról, a globális átformálódás elméletéről és a vékony atmoszférán keresztül készített radaros felszínképekről beszél. Kitér továbbá a Venyera-missziók történelmi szerepére, a felhőzet kémiai összetételének rejtélyeire, illetve a légkörben vélhetően található foszfin gázt övező aktuális tudományos vitákra is.
A Föld bemutatásánál szó esik a bolygó forgásának és pályaelemeinek bonyolultságáról, az évszakok keletkezéséről, az atmoszféra összetételéről és szerepéről, az óceánokról és a víz körforgásáról, a lemezek mozgásairól, valamint a mágneses tér védelmi funkciójáról és a Hold geológiai és fizikai jelentőségéről. Érdekes történelmi és csillagászati kitérőkkel is találkozhatunk, amelyek a Föld különlegességét emelik ki.
A Mars kapcsán a videó a bolygó felszíni aktivitásával, vulkánjaival, kanyonjaival, a felszín vörös színének eredetével és a múltbeli illetve jelenlegi időjárási és felszíni változásokkal foglalkozik. Kitér a porviharokra, a légkör vékonyságára, a víz nyomainak magyarázataira, az eltűnt mágneses tér szerepére, valamint a Phobosz és Deimosz holdak furcsaságaira. Felvetődik a kérdés, mit jelent egyáltalán „élő” vagy „aktív” felszínt találni egy másik bolygón, illetve mennyire közel állunk a Marson végzett emberes missziókhoz.
A videó minden bolygónál kiemeli az ott zajló tudományos vitákat és az ismeretlenekre fókuszál, így folyamatosan érdekes kérdéseket vet fel a jelenlegi tudáskorlátokról, a formációk keletkezéséről és a lehetséges további felfedezésekről.