Az entomológus, Jessica Ware izgalmas kérdéseket válaszol meg rovarokról, amelyeket az interneten tettek fel neki. Felmerül például, miért fogyasztják el a nőstény sáskabogarak a párjukat párosodás után, hogyan képesek egyes rovarok kivételes rejtőzködésre, vagy milyen mechanizmusok teszik lehetővé a természetben az utánzást és a mimikrit.
Részletesen szóba kerül a rovarok anatómiája, az evolúciós alkalmazkodások és túlélési stratégiák. Megtudhatunk érdekes tényeket arról, hogyan képesek egyes csótányfajok hónapokig túlélni táplálék nélkül, illetve mennyire elterjedtek a különféle álcázási technikák a rovarvilágban.
A népszerű kultúra is terítékre kerül: Jessica választ ad arra, mennyire reálisak olyan filmek, mint az „Egy bogár élete” vagy az „Antz – Hangyaboly”, és megvitatja, milyen biológiai folyamatok torzulnak ezekben a művekben. Szóba kerül, milyen szerepet játszanak a rovarok az emberi társadalomban és ökoszisztémákban – a biológiai sokféleség megőrzésétől a rovarok húsként való fogyasztásán át egészen a beporzásig.
Megtudhatjuk, miért veszélyesek a szúnyogok, hogyan képesek a denevérlepkék vagy a dongók hosszú távokat repülni, és milyen összetett kapcsolatok állnak fenn hangyafajok és más rovarok között. Felvetődik az a kérdés is, hogyan kommunikálnak például a tücskök vagy a szentjánosbogarak, és hogyan védekeznek a tarantulák vagy skorpiók természetes ellenségeikkel szemben.
Napjaink aktuális problémái sem maradnak ki: az élőhelyek csökkenése, a beporzók pusztulása, illetve a klímaváltozásra adott rovari válaszok is szóba kerülnek, csakúgy, mint a kultúrában visszatérő kérdés, hogy miért undorodnak sokan a rovarevéstől, és mit tehetünk a rovarok által átadott betegségek megelőzéséért.