Tim Copeland, a Cryptobe blog szerkesztője átfogó beszélgetést folytatott José Fernandez da Pontéval, a PayPal blokklánc, kripto és digitális pénzügyekért felelős alelnökével. A beszélgetés során végigvette, hogyan került José a kripto világába, és miért tartja ezt a technológiát korszakalkotónak, különösen a pénzmozgatás hatékonysága miatt.
Feltérképezték, miként integrálta a PayPal a kriptovalutákat a szolgáltatásai közé, valamint hogyan vezették be és fejlesztették saját stabilcoinjukat, a PYUSD-t. Szó esett a felhasználók visszajelzéseiről – például arról, hogy milyen új kriptós funkciókra, további tokenek támogatására és jutalmazó rendszerekre mutatkozik igény. Többek között azt is felvetették, mi különbözteti meg a PayPal kínálatát a klasszikus tőzsdékétől, és miért választották a konzervatív, de stratégiájukban stabil fejlesztési utat.
Meghatározó téma volt az új generációs pénzügyi infrastruktúra kialakítása, valamint hogy miként birkóznak meg egy nagyvállalati szereplőként a gyorsan változó és szabályozatlan környezettel. Megvitatták, hogyan hatnak a nemzetközi és amerikai szabályozási trendek a piaci jelenlétükre és terjeszkedésükre.
Vizsgálták a kriptós fizetési megoldások tényleges elterjedtségét, és elemezték, mely piacokon (például fejlődő országokban, B2B felhasználási eseteknél) mutatkozik igazi áttörési lehetőség. Felmerült a versenytársak aktivitása, különösen a stabilcoin piac bővülése, valamint hogy a hagyományos pénzintézetek és új, nagy szereplők (pl. BlackRock) hogyan lépnek a kriptós szcénába.
Foglalkoztak azzal is, milyen dilemmákat okoz a készpénzhez kötött kriptók, mint a PYUSD forgalmazása, és hogyan mérik sikereiket. Érdekes kérdésként jelent meg, hogy vajon lesz-e „digitális dollár” típusú stabilcoin-hegemónia, vagy inkább sok kisebb szereplő fogja uralni a piacot. Kitértek még a jövő várható változásaira – például, hogy milyen hatást gyakorolhat a blokklánc-technológia a hagyományos bankrendszerre, illetve hogy a tranzakciós költségek radikális csökkenése hogyan írhatja át a pénzügyi szektort.