Milyen társadalmi elvárások formálják a nőket a munkaerőpiacon és az otthoni szerepeikben? Az előadás három fő kihívást mutat be: a nők aránytalanul nagy részben végzett láthatatlan, nem fizetett munkáját; a munkahelyen elszenvedett „anyasági büntetést”; valamint azt, hogy gyakran a nőket hibáztatják a csökkenő születésszámokért, miközben a háttérben gazdasági és politikai döntések állnak.
Mi történne, ha az otthoni és társadalmi munkák is értékelést kapnának a jelenlegi gazdasági rendszerben? Svéd és svájci modellek, valamint ősi indiai filozófia alapján egy újfajta, „társadalmilag hasznos pontok” (subs) rendszere kerül bemutatásra, amely elismeri és jutalmazza az önkéntes tevékenységeket és a társadalmat szolgáló munkát.
Az előadás során izgalmas, elképzelt példákat ismerhetünk meg, melyekben a pontok gyűjtése segítheti az egyént különböző élethelyzetekben, például oktatási vagy adókedvezmények formájában. Ezzel a rendszerrel a gondoskodás, a közös felelősség és a generációk közötti kapcsolat kerül középpontba. Felvetődik a kérdés: hogyan lehetne igazán mindenki felelőssége a társadalmi munka, és hogyan vezethetne ez egy igazságosabb társadalomhoz?