Észak-Kaliforniában, a National Ignition Facility laboratóriumában tudósok valósághűen próbálják meg szimulálni a Jupiter belső, szélsőséges körülményeit. Itt kísérletek során szinte egy bolygóbelsőt alkotnak újra, ahol hidrogént óriási nyomásnak tesznek ki több száz, egymásra irányított lézer segítségével. Az eljárás lehetővé teszi, hogy a hidrogén szokatlan, átalakult állapotait vizsgálják: áttetsző gázból fémes, folyékony anyaggá változik, amely magyarázatot adhat a Jupiter brutális mágneses mezejére és aurorájára is.
Az új felfedezések a Juno űrszonda méréseinek segítségével születnek, amely rendkívül közeli pályán vizsgálja a Jupiter gravitációs mezőjét. Ezek az adatok feltárják a bolygó magjának méretét és összetételét, kiderül például, hogy a mag jelentős részben kőzetekből áll, extrém magas nyomáson és hőmérsékleten. A tudományos megfigyelések alapján továbbá arra is következtetnek, hogy a Jupiter eredetileg egy sziklás-jeges magból alakult ki, amely csak később vonta magára a gáztömeget.
Érdekes kérdés merül fel a Jupiter magját övező „fuzzy core” réteg kapcsán, amely úgy tűnik, nem pusztán kőzet, sem kizárólag hidrogén vagy jég, hanem ezek furcsa keveréke – részben ez a váratlan összetétel árulhat el többet a bolygó kialakulásáról. A videó további hasonlóságokat keres a meteorok és a Jupiter keletkezésének folyamata között is, és új nézőpontokkal árnyalja a bolygóról alkotott képet.