Jeff Crume, kiberbiztonsági szakértő, válaszol a hackelés történetével kapcsolatos kérdésekre a Tech Support WIRED műsorban. A beszélgetés során szó esik a leghíresebb és legbefolyásosabb hackerekről, például Kevin Mitnickről, valamint a hackelés eredetéről, történetéről, és a különböző típusú hackerekről: fekete, fehér és szürke „kalapokról”.
Több korszakot és technológiát is érintenek: hogyan jutottak be a „régi idők” hackerei a korai számítógépek világába, hogyan váltak a telefonrendszerek (phreakerek) célponttá, illetve milyen változást hozott az internet elterjedése a kibertámadások világában. Az ismert vírusok, például a Morris-féreg, a Stuxnet vagy a WannaCry esete is terítékre kerülnek, illetve bemutatják, hogy ezek miben voltak úttörő vagy különösen veszélyes fenyegetések.
Crume hangsúlyt fektet a kiberbiztonság gyakorlati aspektusaira, mint például a jelszókezelők biztonsága, a többfaktoros hitelesítés szerepe, az adatszivárgások által okozott kockázatok és a védekezési stratégiák fontossága. Érdekes kérdések merülnek fel a VPN-ek ál-anonimitásáról, a választási rendszerek sérülékenységeiről, illetve a szoftverek naprakészen tartásáról is.
A mély- és dark web világával is foglalkoznak: hogyan különül el a felszíni webtől, milyen szerepe lehet akár pozitív, akár illegális célokra. A társadalmi manipuláció (social engineering) és a legismertebb csalási technikák, mint a phishing, smishing, vishing vagy quishing szintén előtérbe kerülnek, valamint az emberek bizalmának kihasználhatósága.
Végül szót ejtenek filmekről, amelyek a hackelést dolgozzák fel, és megvitatják, mennyire reálisak ezek a megjelenítések a való élethez képest. Több klasszikus elmélet (például a CIA-háromszög), a kiberbiztonsági szakma mindennapjai, illetve a fejlődő technológiák kínálta új lehetőségek és veszélyek is témák a videó során.