A
A
  • Angol
  • Magyar
  • 20 perc

A Bitcoin jövője: a spekulatív gazdaság kora és az AI hatása

Raoul Pal és Jordi Visser elemzik a Bitcoin jövőjét, az AI és a decentralizált pénzügyek hatását, valamint a fiatal generációk új spekulatív lehetőségeit a globális gazdaságban.

Két elismert pénzügyi szakember, Raoul Pal és Jordi Visser beszélgetése szolgál alapul a kriptovaluta-piac új korszakának lehetőségeiről és kihívásairól. A fókuszban a Bitcoin kiemelkedő árfolyammozgása, annak valószínű makrogazdasági hátterei, illetve az a kérdés áll, hogy a következő év(ek) során elérheti-e az 500 000 dolláros árfolyamot egy masszív short squeeze révén.

Felmerül az is, milyen szerepet töltenek be a fiatalabb befektetők, miként válik a tőzsdei és kripto-spekuláció a 21-40 éves generáció fő gazdasági lehetőségévé, és hogyan alakul át a kapitalizmus, amikor nő a szerencsejáték-jellegű tevékenységek részaránya a gazdaságban. Az Egyesült Államokban például a szerencsejátékra költött összeg meghaladja az új autók vásárlására fordítottat.

Kiemelt téma az is, hogy az AI (mesterséges intelligencia) által vezérelt adat- és energiaigény miként formálja át a pénzmozgásokat és a kriptók szerepét egy új üzleti ciklusban. Arra is kitérnek, hogyan segíthetnek új, AI-alapú kereskedési eszközök, mint a Grok és a ChatGPT, a kereskedőknek, valamint miként tolódik át a figyelem a stabilcoinok, az Ethereum-hálózat és más DeFi-rendszerek irányába.

Feszítő kérdésként merül fel, hogy a hagyományos pénzügyi rendszerrel szemben mennyire életképesek és vonzóak lehetnek a decentralizált, folyamatosan működő kriptovilág megoldásai, illetve képes lesz-e a mainstream befektetői réteg elfogadni az új digitális pénz- és értékrendszert.