Az alkotó visszatekint a 2020-ban legjobban várt videojátékokra, és részletesen ismerteti, milyen sorsot jártak be ezek a címek. Már a bevezetőben kitér arra, hogy a 2018-as listájához képest 2020 jóval vegyesebb eredményeket hozott: egyes játékokat rengeteget halasztottak vagy fejlesztési problémák kísértek, mások pedig csalódást vagy épp kellemes meglepetést okoztak.
Kiemelt helyen szerepelnek olyan nagy nevek, mint a Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, melyet többször is elhalasztottak, és fejlesztőváltáson ment keresztül, valamint a Doom Eternal, amely végül időben jelent meg, ám a játékmenetbeli változások vegyes fogadtatást kaptak. Emellett a Hades, az Ori and the Will of the Wisps vagy az Empire of Sin fejlesztési háttere és fogadtatása is boncolásra kerül.
A videó külön érdekessége, hogy nem csak a saját ízlése szerinti favoritokat ismerteti, hanem kitér az év nagy közönségkedvenceire is, így szóba kerül például a Final Fantasy 7 Remake, a The Last of Us Part II és a Cyberpunk 2077 is. A személyes és objektív elvárások ütközése, a csalódások és váratlan örömök, valamint a játékfejlesztési folyamat bizonytalanságai mind hangsúlyos témák.
Felmerülnek olyan kérdések, mint: vajon érdemes-e egy játékra éveken át várni, vagy mikor engedjünk a hype-nak? Hogyan hat egy fejlesztőváltás vagy egy többszöri halasztás a rajongói elköteleződésre? A történetmesélés mellett a szerző rávilágít a saját preferenciáira is, például hogy mennyire változhat meg az érdeklődés idővel, vagy hogy egy játék megjelenését mennyiben befolyásolja a körülötte zajló diskurzus és médiafigyelem.