Egy izgalmas barkácsrobotikai projekt újabb fejezetébe pillanthatunk be, ahol egy nagyméretű, 3D-nyomtatott, lánctalpas robotot próbálnak meg GPS RTK segítségével önvezetővé tenni. A fejlesztő számos mechanikai problémával találkozik, mint például a tengelyek túl gyenge csavarjai vagy a kerekek nem tökéletes kialakítása, és kreatív megoldásokat keres ezek orvoslására.
A kísérletezések során különféle mérnöki trükköket alkalmaz, például a keréktartók újratervezését, erősebb anyagok használatát vagy a 3D-szkennelést a pontos illesztés érdekében. Az egyes nehézségeknél a nézők kommentjei is segítséget nyújtanak, ami folyamatos fejlesztésekhez vezet.
Amikor a mechanika már megbízhatóan működik, az igazi kihívást a szoftveres oldal, a GPS RTK integrálása és az önálló navigálás jelentik. Komoly problémát okoz a GPS-modul frissítési sebessége és a vezérlés szoftveres hibái is, továbbá a hálózat stabilitása és a helymeghatározás pontossága is folyamatos fejlesztésre szorul.
Felmerül a kérdés, hogy mennyire megbízható egy olcsó GPS RTK rendszer a valóságban, illetve hogyan lehet egy ilyen összetett rendszert sikeresen működésre bírni. A projekt során számos új tanulság születik mind mechanikai, mind programozási szempontból, és közben egy aktív online közösség is segíti az alkotót a fejlesztésben.